Skip to content

TOP 5 materiálov na sebarozvoj (#1)

Pôvodne som chcel tento typ článkov pomenovať ako „TOP 5 materiálov na sebarozvoj na najbližší týždeň“, ale to by som sa potom musel zaviazať k tomu, aby som ich tu reálne každý týždeň pridával 🙂 Budem tu pridávať TOP materiály na sebarozvoj – knihy, videá, filmy, podcasty a podobne – ktoré ma niečim inšpirovali a mohli by ste si v nich nájsť niečo pre seba aj vy.

1. Tony Robbins: „I´m not your guru“ (Dokument/Netflix)

Dokument o známom rečníkovi a koučovi ponúka pohľad do sveta sebarozvoja prostredníctvom jedného z jeho preslávených eventov „Date with Destiny“. Mňa inšpiroval hlavne v tom, ako premeniť svoju bolesť a ťažkosti na niečo pozitívne, na čo môžem byť hrdý. Pre tých, ktorí ešte nie sú zaregistrovaní na Netflix-e pripomínam, že v rámci prvého mesiaca si môžete tento dokument pozrieť zdarma. A určite to stojí za to!

2. Kobe Bryant: „Mamba Mentality“ (Rozhovor/Youtube)

Dnes už zosnulý slávny basketbalista Kobey Bryant hovorí v podcaste Lewisa Howesa (natočeného aj na video nižšie) o mindsete víťazov, ktorý ti pomôže stať sa najlepší v čomkoľvek si človek zaumiení. Pre mňa to bolo veľmi inšpiratívne v momente kedy som sa chcel nakopnúť k lepšej výkonnosti v rámci aktuálneho projektu, ktorý som riešil.

3. Product Management (Kurz/Udacity)

Kurzy na Udacity považujem za jeden z top objavov tohtoročnej karantény. Sú pozicionované ako „nanodegrees“ čiže nie viac ako klasické kurzy a zároveň jednoduchšie ako vysokoškolské tituly. Ja si momentálne robím štvormesačný kurz venujúci sa téme Product Management-u vedený človekom z Uberu a je to naozaj topka, odporúčam pre každého podnikateľa, ktorý chce vytvárať a validovať si svoje nápady predtým ako ich hromadne uvedie na trh.

Čím sa to líši od klasických kurzov, je to, že človek reálne vypracováva v priebehu zadania a dostáva na ne feedback. Udacity ponúka rôzne kurzy v oblasti biznisu, marketingu, programovania, data science, machine learningu a podobne.

4. Alain de Botton: „How to apply philosophy to a real life“ (Rozhovor/Youtube)

Alain de Boton je zakladateľom The School Of Life, organizácie, ktorá sa snaží vzdelávať ľudí v rôznych „bežne využiteľných“ oblastiach ako sú medziľudské vzťahy, komunikácia, sebavedomie, láska, emocionálna inteligencia a podobne. V rozhovore pre London Real hovorí o zaujímavých princípoch z rôznych oblastí. Mňa najviac zaujala myšlienka, že človek sa neustále naháňa za veľkými úspechmi, a pritom by vedel byť ešte viac šťastný v priemernej práci a s priemerným platom.

5. Brené Brown: „The power of vulnerability“ (TED Talk/Youtube)

Jeden z najpopulárnejších prednášok v histórii TED-u. Výskumníčka Brené Brown hovorí o svojom sociologickom výskume z ktorého jej vyplynulo, akú veľkú pozitívnu hodnotu prinesie človeku, keď dokáže akceptovať svoju nedokonalosť a otvorene ukázať svoju zraniteľnosť. Celu svoju skúsenosť pritom Brené odkomunikuje v absolútnej úprimnosti a cez svoj príbeh zraniteľnosti, čo podčiarkuje silu jej odkazu.

Otázka na zamyslenie:

Pri akej príležitosti som naposledy odhalil/a svoju zraniteľnú nedokonalú stránku a prinieslo mi to niečo pozitívne?

Nakoľko užitočný bol pre teba tento článok?

Klikni na hviezdičku a ohodnoť tento príspevok

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hlasov: 4

Buď prvý, kto ohodnotí tento článok.

Čo si prečítať ďalej?

Zdieľaj túto inšpiráciu ďalej:

Be First to Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.